Flor de Arena – Tiquilia paronychioides

Flor de Arena

Flor de Arena je divoko rastúca, veľmi aromatická rastlina, s hroznovitými kvetmi, nachádzajúca sa v celej oblasti peruánskych Ánd. Jej výhonky a oválne lístky pokrývajú jemné chĺpky. Nenápadné plody obsahujú malé semienka. Vo fytoterapii sa využíva celá nadzemná časť rastliny. Obsahuje zložky s protizápalovými, antivírovými, antioxidačnými a očistnými účinkami, steroidné zlúčeniny (beta-sitosterol, campesterol, stigmasterol), flavonoidy (quercetin, rutosid, hyperosid), polyfenolové kyseliny (rozmarínová a kávová), esenciálne mastné kyseliny (arachidonová, linoleová, oleopalmitová, oleicinová), makroelementy (Ca, Mg, K, Na), mikroelementy (Fe, Cu, Mn, Se, Zn, Cr).

Výluhy z Flor de Arena čistia neuro-endokrinologický systém. Odstraňuje z krvi kyselinu močovú, pochádzajúcu z nadmernej konzumácie živočíšnych bielkovín. Vďaka upokojujúcim a protistresovým vlastnostiam pôsobí pozitívne na nervový systém. U osôb nadmerne prhkých, so sklonom k poteniu, reguluje neurovegetatívny systém. Eliminuje adrenalín a kyselinu mliečnu hromadiacu sa v organizme v dôsledku stresu. Flor de Arena je odporúčaná rovnako pri poruchách funkciách tráviaceho traktu, nechutenstve, nadváhe a prekyslení žalúdku. Bylina pôsobí močopudne a proti zápalom močových ciest a slizníc. Dokonale čistí obličky. Flor de Arena patrí spolu s Manayupou a Hercampuri do tria očistných bylín. Ako jediná sa nevarí, iba zalieva horúcou vodou.

Pôsobenie rastliny Flor de Arena : 
Výluh z Flor de Arena čistí neuro-endokrinologickú sústavu (čistí nervový systém a taktiež systém žliaz s vnútornou sekréciou). Eliminuje z nášho organizmu adrenalín a kyselinu mliečnu (ktorá sa v organizme hromadí pôsobením stresu) a kyselinu močovú (jej výskyt je efektom vysokého obsahu červeného mäsa v strave). Často sa používa tiež pri otravách pokrmom. Pôsobí močopudne a proti zápalom močových ciest a slizníc. Je výborným očistným prostriedkom obličiek. Je účinná pri liečbe prekyslenia žalúdka. Má upokojujúce vlastnosti. Flor de Arena patrí spolu s Manayupou a Hercampuri do tria očistných bylín.

Flor de Arena je odporúčaná pri :


– očiste neuro-endokrinologickej sústavy
– otravách pokrmom
– prekyslení žalúdku
– zápaloch prostaty
– zápaloch močových ciest a slizníc
– nadváha
– nespavosti
– depresiách a neurózach
– ako detoxikačný prostriedok
– dna

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.