Tip: Máta podporuje správne trávenie človeka

Mäta peprná

Každý veľmi dobre vie, že hlavne po ťažkom jedle nemusí byť na našom žalúzku práve najlepšie. Môžeme si teda priznať, ale naše trávenie nám nebude vôbec vděčné. A nemusíte dodať, že značne pošle našu náladu na niekoľko nasledujúcich hodín. Nemusí byť ovšem tak zle. Trávícím potížím môžu často ulehčit bylinky. Vyskúšajte si to môžete aj s mäsovou peprnou, ktorá vám pomôže nielen s problémami s gastrointestinálnym ochorením, ale aj mnohými ďalšími chorobami. Ak už doma ešte nemáte, možno je najvyšší čas na zmenu.

Máta je skutočne veľmi účinná s ohľadom na trávící systém. Dokáže totiž napr. zmírňovat křeče žalúdka, prípadne uvolňovať napätie v intestinálnych svaloch. Naviac pôsobí pozitívne na vylučovanie žaludečných šťáv, teda na južnú južnú šťavu, slinivky břišní a žluči. Zároveň umí pomôcť s nechutenstvom alebo nadýmáním, ktoré dokážu človeku aj poriadne zneškodniť život. Zkrátka a dobre trápí-li Vám zlyhanie potíže, s mätou peprnú chybu rozhodne neuděláte. Právě naopak!

Upozorňujeme: z máty sa využívajú najmä a najmä listy. Ty stačí usušit, následne troch lžičiek zalít cca 0,5 l vody a následne nechajte 15 minút naplniť.

Máta môže pomôcť s ďalšími neduhy

Môžete tiež doporučiť z mnohých ďalších dôvodov. Tak napríklad účinné látky, ktoré sú obsiahnuté, majú priaznivý vplyv na metabolizmus, čo môže mať pozitívny vplyv aj na úbytok nadbytočných kilogramov. Uplatnenie sa nachádza aj pri nedostatku energie alebo psychických problémov. Veľmi dobre funguje aj na niektorých orgánoch ako napr. játra alebo slinivka břišní. Pomocou obsahu mentolu na inhaláciu sa dokáže uvoľniť dýchacie cesty a obklady sa môžu zradiť na bolesti hlavy alebo ťažkosti s pokožkou.

Tip na záver: na problémy s trávením samozřejmě kladne pôsobí aj celá rad ďalších ďalších. Jedná se napr. o fenykl, ale tiež o medúnku, ktorá sa často uvádza v kombinácii s mätou peprnou.

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.