Tip: Noni a Alove vera

Noni

NONI, latinsky Morinda citrifolia je strom dosahujúci výšky 3 až 8 m, na ktorom rastú plody podobné zemiakom. Noni je známe už viac ako 2000 rokov. Putovalo s pôvodnými obyvateľmi južného Pacifiku na Tahiti, Havaj, do Malajzie… Všade tam, kde mohlo rásť v čistej vulkanické pôde. Čistá voda, vzduch a vulkanická pôda totiž poskytujú optimálne predpoklady pre bohatý rast ovocia vysokej kvality.

Tradičné použitie Noni
Pôvodní obyvatelia už vyše 2000 rokov používajú jeho plody na zmierňovanie horúčky, na potláčanie bolesti, pri odreninách a zlomeninách, pri bolestiach krku, na ošetrenie úst a ďasien, čistenie čriev, zbavenie organizmu parazitov, ale aj pri kožných problémoch, ranách…

Čo Noni obsahuje a ako tieto látky pôsobia?
Šťava z ovocia noni je bohatá na vitamíny (C, betakarotén, B1, B2), minerálne látky (sodík, draslík, železo, fosfor, meď, mangán, horčík…), obsahuje 18 aminokyselín a enzýmy. Ďalšími, možno menej známymi aktívnymi zložkami sú proxeronín, scopoletín, damnacanthal, melatonín, serotonín a ďalších viac ako 100 aktívnych látok.

Účinky minerálov a vitamínov sú všeobecne známe, preto sa budeme venovať tým nenej známym látkam;

1. proxeronín
proxeronín je v tele človeka transformovaný na xeronín. Xeronín pôsobí ako antidepresívum, zvyšuje produkciu endorfínu, ktorého uvoľňovanie podporuje dobrú náladu a pocit šťastia. Navyše zbavuje človeka akútnych bolestí spôsobených zápalom a opotrebením kĺbov bez toho, aby sa užívanie prípravku stalo návykovým. Aktivizuje tiež organizme protizápalové mechanizmy, pôsobí protialergicky a zlepšuje odolnosť organizmu proti baktériám a vírusom, preto sa odporúča pri častých ochoreniach horných ciest dýchacích.
Vďaka tomu, že podporuje tvorbu tráviacich štiav, pôsobí pozitívne aj na množstvo tráviacich problémov.

2. skopoletín
Táto látka podporuje činnosť hypofýzy (žľazy s vnútornou sekréciou), ktorá produkuje nevyhnutné hormóny, a ďalej:
* chráni obehový systém pred preťažením,
* podporuje proces rozširovania zúžených ciev,
* upravuje krvný tlak,
* má podporný a zmierňujúci účinok pri alergiách a astme,
* podporuje liečbu zápalov, opuchov a reumatizmu.
Lekárska literatúra popisuje prípady liečenia skopoletínom u osôb trpiacich artritídou, zápalom šliach a mazových vačkov.

3. melatonín a serotonín (hormóny šťastia)
Majú podobné vlastnosti, ale serotonín pôsobí vo dne, kým melatonín je aktívny v noci. Tieto hormóny sú neurotransmitery, ktoré prenášajú podnety z nervového systému do všetkých telesných buniek a odovzdávajú tiež informácie medzi mozgovými bunkami. Preto ich nedostatok môže spôsobiť nepokoj, dezorientáciu, výkyvy nálad a nespavosť. Melatonín a serotonín pôsobia podporne pri liečbe depresií, fóbií (strach z výšok), brušných kŕčov v dobe menštruácie a premenštruačného syndrómu. Upravujú psychický stav a spánok, regulujú biorytmus spánku a bdenia a spomaľujú proces starnutia buniek.
Serotonín v spojení so skopoletínom a xeronínom upravuje činnosť prostaty a pomáha stabilizovať hladinu cukru v krvi.

4. antrachinóny
Tieto látky povzbudzujú trávenie, zmierňujú bolesť a majú antibakteriálne, antivírusové a antimykotické vlastnosti.

5. damnacanthal
Damnacanthal, jedna z aktívnych zložiek, sa stará o proces delenia buniek a tkanív a bráni degenerácii delenia buniek, spomaľuje delenie niektorých prekancerogénnych buniek (buniek ohrozených rakovinou) a je možné predpokladať, že môže podporovať i obnovu ich správneho fungovania. Prispieva k udržaniu optimálnej hladiny takzvaných buniek T a B a tiež fagocytov a lymfocytov, čím pomáha imunitnému systému účinnejšie bojovať s chorobami. Pravidelné užívanie Noni zohráva dôležitú úlohu v protinádorovej prevencii.

Noni má množstvo podobných účinkov a zložiek, ako legendárna rastlina Aloe Vera, zároveň však obsahuje látky, ktoré sa v Aloe Vera nenachádzajú a naopak Aloe Vera obsahuje látky, ktoré nenájdeme v Noni. Vedci zistili, že spojením týchto dvoch rastlín, resp. štiav z nich dosiahneme nielen doplnenie týchto jednotlivých zložiek, čím získame komplexný prípravok pre naše zdravie, ale zároveň tieto šťavy pôsobia synergicky, čiže sa navzájom posilňujú vo svojich účinkoch

Aké účinky má Aloe Vera + Noni?

– Harmonizuje hormonálny a nervový systém,
– Podporuje srdcovo-cievny systém a dýchanie.
– Má protizápalové, protibakteriálne a protiplesňové účinky.
– Prevencia a podpora liečby horných ciest dýchacích.
– Detoxikácia a podpora činnosti črevného traktu.
– Podpora pohybového aparátu.
– Prispieva k regenerácii buniek.
– Reguluje spánkový cyklus.
– Potláča výkyvy nálady, uvolňuje emocionálne stresy
– Má antioxidačné účinky.
– Kontroluje delenie buniek, prevencia a podpora pri onkologických ochoreniach
– Posilňuje imunitný systém.
– Zabraňuje zápalovým ochoreniam.
– Zmierňuje príznaky alergických chorôb.
– Účinne pomáha pri problémoch tráviaceho systému, zlepšuje trávenie a podporuje metabolizmus
– používa sa proti bolestiam
– Stabilizuje menštruačný cyklus

Ďalej proti alergiám, stárnutiu, artritíde, vysokému tlaku, cukrovke, problémom s pokožkou, pri problémoch s pečeňou, žalúdočných a črevných problémoch, parazitoch, migréne, bolestiach chrbtice, slabej motivácii, problémoch s koncentráciou….

Ako používať šťavu ALOE VERA + NONI?
Šťavu z Aloe Vera a Noni sa odporúča užívať pravidelne každý deň, 25 ml 2 – 3 x denne asi pol hodiny pred jedlom. V tejto dobe prípravok rýchlo prechádza žalúdkom a tráviace kyseliny neničia proxeronín. Prípravok sa môže užívať aj dlhodobo a nevzniká naň návyk.

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.